SYPIALNIA

Senne Marzenia

   Innowacyjne technologie kosmiczne, nowe trendy motoryzacyjne powoli zaczynają wkraczać do naszych łóżek. Rozpychają się w pościeli i wkradają do sprężynowego świata materacy. Nowoczesna sypialnia, łóżko jest jak odbicie samochodu, statku kosmicznego na sennej nocnej drodze. ABS, system toru jazdy, parkowania, hamowania i na koniec spokojny sen. 
   Czy na pewno pośpimy otoczeni takimi techno-pościelówkami ? 

  Na sto procent to dobry zwiastun dla tych, którzy dzielą łóżko z wiercipiętami. Teraz odzyskanie własnej części materaca odbędzie się bezkonfliktowo. Łóżko samo automatycznie wykona kilka delikatnych ruchów i możemy spokojnie śnić na swojej połówce łoża.

Łóżko 5g - nie grzeszy inteligencją.

  Czy dobry sen, będzie miał dobre sny na inteligentnym łóżku Balluga ? 

  Łóżko Balluga kontrolowane jest z poziomu aplikacji dostępnej na telefony z systemem Android lub iOS. Pomysłodawcy włożyli maksimum inwencji, wykorzystania nowoczesnej technologii, żeby materac interaktywnie hołubił, rozpieszczał właściciela. 

   Łóżko – materac otrzymał dwie strony przestrzeni. Lewa i prawa pracujące oddzielnie. Dwie różne strefy, przestrzenie indywidualne zgodne z parametrami zapisanymi w pamięci ŁóżkA. 

 Nasze łoże potrafi zapamiętywać preferencje właściciela i potrafi dostosowywać ustawienia do fazy snu.
Jak działa materac, łóżko Balluga? 

  Inteligentny przyjaciel snu potrafi dostosować twardość materaca za pomocą regulatorów ciśnienia w komórkach znajdujących się w przestrzeni Balluga. Pobrana aplikacja potrafi dobrać odpowiednią sprężystość łóżka w poszczególnych stref pod śpiącym. Zamontowane czujniki rozpoznają i zapamiętają w jakiej pozycji jest osoba śpiąca i jakie ułożenia preferuje w czasie snu. 
  Materac może również dobrać odpowiednią temperaturę dla umilenia sennego relaksu. 

   Czujniki wbudowane w łóżko śledzą w czasie rzeczywistym temperaturę ciała śpiącego, warunki termiczne panujące w pomieszczeniu oraz puls spoczywającej na materacu osoby. Normalny zawrót głowy. 

  Inteligentne łóżko potrafi masować swojego właściciela i materacowy przyjaciel snu zmienia strefy masażu w zależności od potrzeb użytkownika. 

 Materac Balluga poradzi sobie z przypadłością chrapania zwiększając lub zmniejszając ciśnienie pod poduszką leżącej osoby i jednocześnie monitoruje odgłosy. Aktywnie i w delikatny sposób stopniuje ułożenie głowy do momentu wyciszenia odgłosu chrapania. 

 Dodatkowo łózko wyposażono w subtelne oświetlenie uruchamiane automatycznie po wykryciu ruchu nocnego wstawania.

  Łóżko w niedalekiej przyszłości zostanie zintegrowane z innymi inteligentnymi przedmiotami połączonymi z Internetem ( IoT). 

  Jednoosobowy materac jest aktualnie dostępny w trakcie trwania kampanii na Kickstarterze za 1500 dolarów. W pełnym pakiecie z ramą kosztuje 2000 dolarów.
    To nasze łóżko „Lane-Keeping Bed” myśli za nas, a my możemy spać spokojnie. 

  W łóżku „Lane-Keeping Bed” zastosowano system wspomagający utrzymania pojazdu na pasie ruchu. Wykorzystano sensor nacisku do sprawdzania lokalizacji śpiocha i wiercipięty. Kiedy za bardzo oddalamy się od swojej strony łóżka, materac w wyrafinowany sposób przesuwa wiercipiętę na właściwe miejsce. Prototyp łóżka rodem z świata motoryzacji jest częścią serii Ford Innterventions, która sięga do współczesnych doświadczeń rynku motoryzacyjnego.

     Bajer 6G - łóżkowy. Tylko jeszcze metalik, szerokie felgi i łożem możemy wyjeżdżać na ulice miasta ....... . 

SEN na ŁÓŻKU ?

       Łóżko i sen nieodłączni przyjaciele ? 
             Jedeno by spało, 
             a drugie trzeszczało .

       Tobie chodzi tylko o łóżko !!!! 
            To okropne, koszmarne. 
       Ty śpisz, a ja oka nie mogę zmrużyć !!!! 
       Ty chrapiesz, a ja oddech tracę !!!! 
       Ty śnisz, a ja siły tracę !!!!!
       Ty wiercisz się bez ustanku, a ja mam tylko skrawek pościeli !!!!! 
            To beznadziejnie niesprawiedliwe. 
           Na mnie śpisz, 
                                        a ja nie mogę oka zamknąć !!!!

       Tobie chodzi tylko o łóżko,
             a ja jestem niewyspane i zły na siebie.
       Tobie chodzi tylko o mnie, łóżko.
                                                                                                 FP
Łóżko chowane w szafie to rozwiązanie powstałe z myślą o małych wnętrzach. Na rynku jest obecne już od ponad 100 lat, a teraz przeżywa swój renesans. Łóżka chowane w szafie zyskały bowiem nowoczesny design i wiele funkcji ułatwiających użytkowanie. 

Pomysł i patent rodem ze Stananów Zjednoczonych. Jego twórcą jest William Lawrence Murphy, stąd nazwa Murphy’s bed.

  Koncepcja opatentowana ok. 1900 roku. 

Magiczne zwierciadło prawdę pokarze.

Firma Nordstrom oraz Neiman Marcus wprowadza innowacyjną technologię do sypialni, sklepów.
  W niedalekiej przyszłości zakupy w sklepach jak i wybieranie ubrania w domu będzie prostsze, bez potrzeby przebierania. Wszystko za sprawą inteligentnej - cyfrowej przymierzalni, lustra. Firmy Nordstrom oraz Neiman Marcus poddają testom interaktywne lustra i inteligentne półki ubraniowe. 
  Nowatorska technologia oparta na rozbudowanym programie informatycznym udostępni kupującemu wybór dowolnego strój bez potrzeby zdejmowania i zakładania. Nowatorskie lustro zaprezentuje wszystkie parametry, kroje, dowolną kolorystykę i kombinacje stroju.  
Copyright ©2019 Dom5G, All Rights Reserved.