ŁAZIENKAMiędzynarodowe Targi Poznańskie BUDMA 2013

                                      2019 rok

KLUCZ DO ZDROWIA - Leroy Hood

  W niedalekiej przyszłości monitoring biologiczny naszego organizmu stanie się codzienną czynnością. Będzie jak mycie zębów. Na półce łazienkowej obok podstawowych przyborów czystości zagości tester do monitorowania markerów białka. 

  Czym jest biomarker białka ?

 Biomarkery białka są uwalniane przez narząd jako sygnały niezdolności, zaburzenia danego organu ciała. Analizę biomarkerów określa się inaczej monitoringiem biologicznym. Polega ona na badaniu stężenia substancji toksycznej lub metabolitów powstałych w wyniku jej działania w materiale biologicznym. Dzięki nim możemy określić zaburzenia zdrowotne i przyszłe stany chorobowe. 
  Białko serca to biomarker serca, białko wątroby to biomarker wątroby. W naszym organizmie obecnie możemy wyróżnić około 2500 biomarkerów. 

  Jedna kropla krwi i odpowiedni tester odsłoni przyszłe zagrożenia i potrafi precyzyjnie wskazać początek choroby. Na obecną chwilę medycyna w profilaktyce wstępnej wskazuje 50 biomarkerów. W przyszłej dekadzie, za około dziesięć lat nastąpi przełom i możemy się spodziewać na łazienkowej półce osobistego testera zdrowia. To niezmiernie skuteczny sposób na doskonały sposób zapobieganie chorobom. 

          Podpowiedz na dłuższe i zdrowe życie. 
                                                                                                         

   
Pomysłodawca nowoczesnej analizy naszego organizmu - Leroy Hood.

WaterDream – wizje łazienki

Trójka Projektantów - trzy radykalnie nowe rozwiązania dla łazienki jutra
                                                                       http://pro.hansgrohe.pl/3656.htm

Ronan & Erwan Bouroullec

  Na pytanie postawione w ramach projektu Axor WaterDream o ich koncepcję łazienki przyszłości bracia Bouroullec odpowiedzieli w zdumiewająco niekonwencjonalny sposób: Kto powiedział, że aranżacja sprzętów w łazience musi być podporządkowana układowi instalacji i przyłączom? Opracowany przez nich system modułowy stał się obietnicą spektakularnej swobody aranżacji. Rozmieszenie armatury, wykończenie powierzchni: bogactwo opcji odpowiadających na indywidualne preferencje w aspekcie komfortu i estetyki. Technika schowana za ścianą stapia się z architekturą – rezultat to sprawiająca wrażenie lewitującej, minimalistyczna aranżacja. Pod hasłem „Feel free to compose” w 2010 roku powstała kolekcja Axor Bouroullec, która otworzyła dotychczas niespotykane pole na kreatywną swobodę indywidualnej aranżacji. 
     Tekst pobrany ze strony http://pro.hansgrohe.pl/3656.htm

Jean-Marie Massaud

 Konsekwentnie osadzona w naturze koncepcja „Nature Inspired Design“ według Jean-Marie Massaud kreuje niepowtarzalną przestrzeń: Pochodzące z natury elementy łazienkowej aranżacji pośredniczą w naszym zmysłowym i emocjonalnym kontakcie z wodą. Prysznic zamieniony w obdarzającą deszczem chmurę, wanna przypominająca idylliczne jezioro, armatura, z której wyrastają półki na ulubione przedmioty. Radykalnie nowe myślenie Massaud o łazienkę sprawia, że jej techniczne aspekty stają się niemal niewidzialne i znikają w inscenizacji przestrzeni. W szczególny sposób elementy obsługi schodzą na dalszy plan łazienki, a do głosu dochodzi ich dodatkowa funkcja przyobleczona w poetycką formę. Jako kontynuacja jego wizji w 2006 roku powstała kolekcja Axor Massaud. 
          Tekst pobrany ze strony http://pro.hansgrohe.pl/3656.htm
  Jak będzie łazienka przyszłości? 
  Spełni nasze marzenia, otworzy inny wymiar rzeczywistości?

 Przedstawiciel firmy reprezentującej markę AXOR   zapytał trzy słynne osoby ze świata designu, projektów wystroju przestrzeni mieszkalnej o wizje przyszłej łazienki. 

  Trzy znane nazwiska: bracia Ronan i Erwan Bouroullec oraz Jean-Marie Massaud z Francji i Hiszpanka Patricia Urquiola mieszkająca w Mediolanie. 

  Wizja zaprezentowane wiosną 2005 roku w ramach wystawy Fuorisalone instalacje wywołały poruszenie podczas najważniejszych na świecie targów meblowych w Mediolanie. 
                           Bateria i instalacja łazienkowa. Patricia Urquiola

  Ta emanująca energią Hiszpanka, która za sprawą swoich projektów dla renomowanych marek meblowych zdobyła międzynarodowy rozgłos, zaprezentowała w ramach projektu Axor WaterDream swoją wizję łazienki z pogranicza technologii i snu: armatura i prysznice w kształcie drzew, jak bambusowy las. Skrząca kolorami inscenizacja ożywiona śpiewem ptaków, na której przysiadły żaby i motyle. Tak mówi o swojej koncepcji bajkowej instalacji: To poetycka kompozycja, która ma poruszać zmysły. Jej zaczarowany las stał się optycznym i akustycznym wydarzeniem oraz punktem wyjścia dla kolekcji łazienkowej Axor Urquiola. 
       Tekst pobrany ze strony http://pro.hansgrohe.pl/3656.htm
dom 5G
dom 5G
Copyright ©2019 Dom5G, All Rights Reserved.